Показати меню

Гуртожиток

Гуртожиток – твій дім, і ти в ньому – господар

Гуртожиток — це феномен соціального середовища, який має виховний вплив на студентів, створює основу для формування особистості майбутнього кваліфікованого фахівця, господаря своєї землі, всебічно розвиненої та гармонійної особистості.

Гуртожиток №3 КДАК розрахований на 350 місць. Навчальний заклад повністю задовольняє потребу студентів в гуртожитку. Гуртожиток має санітарно-технічний паспорт гуртожитку, забезпечений кадрами для роботи в гуртожитку, забезпечує оснащення житлових кімнат твердим і м'яким інвентарем. У гуртожитку створенні умови для самостійного навчання: працюють кімнати самопідготовки, підведений безкоштовний Інтернет, в наявності допоміжні приміщення культурно-побутового призначення, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам (обладнано душові та кімнати гігієни, забезпечено регулярне водопостачання, обладнано кімнати для приготування їжі), забезпечуються умови для дотримання студентами правил проживання в гуртожитку; організовується виховна і культурно-масова роботи. Для занять спортом у гуртожитку працює тренажерний зал, тенісна та спортивна кімнати.

Сучасні соціальні умови потребують нових підходів до організації виховної роботи серед студентів, які проживають у гуртожитку, розширення прав і впливу органів студент­ського самоврядування.

Ефективною формою студентського самоврядування в гуртожитку є рада, яка є громадським органом самовря­дування і покликана здійснювати допомогу педагогічному колективу у плануванні роботи, в організації покращення побутових умов проживання, організації дозвілля студентів, у дотриманні правил внутрішнього розпорядку гуртожитку.

На виховання в студентів почуття колективізму позитивно впливають масові заходи. Це такі тематичні вечори, як: «Міс – Осінь», День іменинника, День Святого Валентина, «Супермен гуртожитку», День сміху тощо.

До цих вечорів студентська рада та студенти (мешканці гур­тожитку) обговорюють і відбирають матеріал, готують атрибути, прикрашають залу відпочинку. Таким чином, вони залучають до спільного життя, спільних турбот ма­лоактивних студентів.

Спортивні ігри, ігри в теніс, шахи, шашки, оформлення виставок у гуртожитку дають можливість студентам вислов­лювати свої думки, вносити пропозиції, вчать спільно працювати, перемагати і бути переможеними, згуртову­ють колектив.

Одним з пріоритетних напрямків роботи в гуртожитку є робота з дітьми-сиротами, які потребують особливої уваги, - це надання індивідуальної допомоги з різних проблем та питань, організація благодійницької допомоги, створення оптимальних спеціально - педагогічних і психологічних умов, адаптація у навчальному закладі та в суспільстві. Їх необхідно навчити вести здоровий спосіб життя, ознайомити з основами етики та естетики, з питаннями правових та економічних знань, ведення домашнього господарства, навчити прикрашати домівку, вести свій бюджет, купувати собі потрібні речі, готувати різні стра­ви, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, зустрічати гостей.

Добру школу діти-сироти проходять, беручи участь в студентському самоврядуванні, їх обирають в актив на по­верхах гуртожитку, у раду гуртожитку, у студентський Парламент, де вони здобувають навички професійного зростання, досвід спілкуванні та принциповості, прохо­дять школу лідера і керівника.

Педагогічний колектив коледжу докладає максимум зусиль, щоб з учорашнього учня виховати хорошого студента, глибоко духовну людину, майбутню добру і чуйну матір, турботливого батька, цінного спеціаліста та чесного громадянина України.


ПРОЙТИ КУРС МОЛОДОГО БІЙЦЯ АБО ЯК АДАПТУВАТИСЯ ДО УМОВ ГУРТОЖИТКУ

 

Після закінчення школи в сучасних підлітків виникає сила-силенна питань: чим займатися у житті далі, який ВНЗ вибрати, як влаштувати своє майбутнє. А якщо ж майбутні студенти живуть далеко від обраного навчального закладу, то все набагато складніше – постає питання житла. Розглядаючи запропоновані батьками або друзями варіанти, майбутній студент обирає найоптимальніший, в більшості випадків це життя в гуртожитку. От і з цього моменту, можна сказати, і починається справжнє самостійне, веселе, певною мірою заклопотане, але таке незабутнє студентське життя!

Важко уявити, скільки за цей час різних голосів, різних імен, долей, характерів, настроїв побувало у стінах гуртожитку. Тут святкується і вступ до коледжу, і свято новосела, випуск і дні народження, весілля і навіть хрестини. Тут з малих, непримітних, сором’язливих підлітків формуються ого-го(!) які особистості. Тут зустрічають перших друзів і перше кохання. І саме тут студенти отримують перші уроки життя.

Дім, в якому живемо,

Нас з’єднав в родину.

Різні наші всі шляхи

Тут злились в єдину.

Гуртожиток – це школа виживання. У ньому вчать не менше, ніж в університетах та інститутах – дають уроки життя в колективі. Для деяких роки, проведені тут, найяскравіші і найцікавіші. Проте людині, яка тільки-но переїхала жити в гуртожиток, спершу важко адаптуватися до нового життя.

У новому 2016 начальному році гуртожитську сім’ю нашого коледжу поповнили 63 студенти-першокурсники, які вирішили спробувати смак справжнього студентського життя, живучи в гуртожитку.

Ми вирішили поцікавитись у першокурсників, як змінилось їхнє життя? З якими проблемами зустрілися, чи не шкодують про свій вибір у плані житла? Відповідь на ці питання найкраще знають самі першокурсники. Розмову ведемо з першокурсницями Галамай Тетяною та Дудченко Любов’ю.

Дівчата, яка асоціація виникає у вас зі словом гуртожиток?

Це другий дім. Адже тепер ми проводимо тут набагато більше часу, ніж у рідному домі. Це, ніби, окрема держава зі своїми законами та населенням.

– Чи можете ви спростувати всім відомий анекдот про те, що студенти рідко готують їжу тому, що кожна кулінарна книга починається словами «візьміть чисту каструлю…»?

Думаємо, що цей анекдот придумали ті, у кого справді така ситуація. А щодо чистоти, то це – святе. Коли живуть троє в одній кімнаті тут обов’язково дотримуватись порядку, щоб і без того невеликий простір не робити ще меншим, адже це і наша спальня, і кухня, і вітальня.

– Як щодо ставлення старшокурсників? Люблять «повчати» чи, навпаки, намагаються допомогти та полегшити перший рік життя?

А зі студентами-старшокурсниками нам дуже пощастило. Здебільшого вони нам підказують, допомагають, але аж ніяк не «повчають». Це дуже допомагає в плані навчання, маємо на увазі конспекти та підручники, які вони нам позичають.

– Що ви можете сказати щодо умов проживання у нашому гуртожитку?

Умови в нас справді добрі. Ми побували в гуртожитках інших навчальних закладів, і можемо із впевненістю сказати, що наш на досить високому рівні.

– І на кінець, чи не жалкуєте ви про свій вибір житла? Чи немає бажання переїхати?

Ні, це ні в якому разі! Тут весело, є багато друзів, і найголовніше – якщо щось потрібно, охочі допомогти завжди знайдуться.

Як відомо, проживання в гуртожитку є першим досвідом самостійного життя. Щоб цей досвід не став «гірким», «старожили», студенти 4 курсу, які проживають в гуртожитку, – Коток Ольга та Дорожко Ірина – дадуть нашим новачкам 5 основних порад, як краще пристосуватися до нового життя в колективі.

1. Щоб не було непорозумінь у кімнаті, заведіть у ній чіткий розпорядок, який містить режим дня, графік прибирання, час для занять і відвідування гостей.

2. Не варто вірити тим людям, які розказують, що вчитись в гуртожитку неможливо. Вони помиляються хоч би тому, що половина дорослого населення України у свій час проживали в гуртожитку під час навчання. Тому сумлінно виконуйте свої обов’язки студента перед КДАК.

3. Для того, щоб ваше життя в гуртожитку було яскравим та незабутнім, не забувайте відвідувати різні святкові заходи, які проводяться в кімнаті відпочинку. Гарний настрій та позитивні емоції вам забезпечено.

4. Хоч би яким веселим не видався вечір або ніч, ви повинні піти наступного дня на заняття. Доречним тут є прислів’я: «Любиш кататися – умій і санки возити».

5. І найважливіше – будьте максимально ввічливими, люб’язними і терплячими до інших, тоді оточуючим буде приємно, що вони спілкуються з такою людиною, як ви.

Сподіваємось, що ви скористаєтесь нашими порадами, і тоді вам буде легше пристосуватися до нового оточення та знайти спільну мову із сусідами по кімнаті.

А для тих, хто ще вагається у виборі житла, хочеться сказати, що тільки у гуртожитку ви пройдете, свого роду, школу виживання, яка надалі дуже допоможе у сімейному житті та кар’єрному зрості.  


ПОЛОЖЕННЯ ПРО СТУДЕНТСЬКИЙ ГУРТОЖИТОК


Права та обов'язки мешканців гуртожитку

скачать софт