Гуртожиток
Гуртожиток – твій дім, і ти в ньому – господар
Гуртожиток — це феномен соціального середовища, який має
виховний вплив на студентів, створює основу для формування особистості
майбутнього кваліфікованого фахівця, господаря своєї землі, всебічно розвиненої
та гармонійної особистості.
Гуртожиток №3 КДАК розрахований на 350 місць. Навчальний заклад повністю задовольняє потребу студентів в гуртожитку. Гуртожиток має санітарно-технічний паспорт гуртожитку, забезпечений кадрами для роботи в гуртожитку, забезпечує оснащення житлових кімнат твердим і м'яким інвентарем. У гуртожитку створенні умови для самостійного навчання: працюють кімнати самопідготовки, підведений безкоштовний Інтернет, в наявності допоміжні приміщення культурно-побутового призначення, які відповідають санітарно-гігієнічним нормам (обладнано душові та кімнати гігієни, забезпечено регулярне водопостачання, обладнано кімнати для приготування їжі), забезпечуються умови для дотримання студентами правил проживання в гуртожитку; організовується виховна і культурно-масова роботи. Для занять спортом у гуртожитку працює тренажерний зал, тенісна та спортивна кімнати.
Сучасні соціальні умови потребують нових підходів до організації виховної роботи серед студентів, які проживають у гуртожитку, розширення прав і впливу органів студентського самоврядування.
Ефективною формою студентського самоврядування в гуртожитку є рада, яка є громадським органом самоврядування і покликана здійснювати допомогу педагогічному колективу у плануванні роботи, в організації покращення побутових умов проживання, організації дозвілля студентів, у дотриманні правил внутрішнього розпорядку гуртожитку.
На виховання в студентів почуття колективізму позитивно
впливають масові заходи. Це такі тематичні вечори, як: «Міс – Осінь», День іменинника, День Святого Валентина,
«Супермен гуртожитку», День сміху тощо.
До цих вечорів студентська рада та студенти (мешканці гуртожитку) обговорюють і відбирають матеріал, готують атрибути, прикрашають залу відпочинку. Таким чином, вони залучають до спільного життя, спільних турбот малоактивних студентів.
Спортивні ігри, ігри в теніс, шахи, шашки, оформлення виставок у гуртожитку дають можливість студентам висловлювати свої думки, вносити пропозиції, вчать спільно працювати, перемагати і бути переможеними, згуртовують колектив.
Одним з пріоритетних напрямків роботи в гуртожитку є робота з дітьми-сиротами, які потребують особливої уваги, - це надання індивідуальної допомоги з різних проблем та питань, організація благодійницької допомоги, створення оптимальних спеціально - педагогічних і психологічних умов, адаптація у навчальному закладі та в суспільстві. Їх необхідно навчити вести здоровий спосіб життя, ознайомити з основами етики та естетики, з питаннями правових та економічних знань, ведення домашнього господарства, навчити прикрашати домівку, вести свій бюджет, купувати собі потрібні речі, готувати різні страви, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, зустрічати гостей.
Добру школу діти-сироти проходять,
беручи участь в студентському
самоврядуванні, їх обирають в актив на поверхах гуртожитку, у раду гуртожитку,
у студентський Парламент, де вони здобувають навички професійного зростання,
досвід спілкуванні та принциповості, проходять школу лідера і керівника.
Педагогічний колектив коледжу докладає максимум зусиль, щоб з учорашнього учня виховати хорошого студента, глибоко духовну людину, майбутню добру і чуйну матір, турботливого батька, цінного спеціаліста та чесного громадянина України.
ПРОЙТИ КУРС МОЛОДОГО БІЙЦЯ АБО ЯК АДАПТУВАТИСЯ ДО УМОВ ГУРТОЖИТКУ
Після закінчення школи в сучасних підлітків виникає сила-силенна питань: чим займатися у житті далі, який ВНЗ вибрати, як влаштувати своє майбутнє. А якщо ж майбутні студенти живуть далеко від обраного навчального закладу, то все набагато складніше – постає питання житла. Розглядаючи запропоновані батьками або друзями варіанти, майбутній студент обирає найоптимальніший, в більшості випадків це життя в гуртожитку. От і з цього моменту, можна сказати, і починається справжнє самостійне, веселе, певною мірою заклопотане, але таке незабутнє студентське життя!
Важко уявити, скільки за цей час різних голосів, різних імен, долей, характерів, настроїв побувало у стінах гуртожитку. Тут святкується і вступ до коледжу, і свято новосела, випуск і дні народження, весілля і навіть хрестини. Тут з малих, непримітних, сором’язливих підлітків формуються ого-го(!) які особистості. Тут зустрічають перших друзів і перше кохання. І саме тут студенти отримують перші уроки життя.
Дім, в якому живемо,
Нас з’єднав в родину.
Різні наші всі шляхи
Тут злились в єдину.
Гуртожиток – це школа виживання. У ньому вчать не менше, ніж в
університетах та інститутах – дають уроки життя в колективі. Для деяких роки,
проведені тут, найяскравіші і найцікавіші. Проте людині, яка тільки-но
переїхала жити в гуртожиток, спершу важко адаптуватися до нового життя.
У новому 2016 начальному році гуртожитську сім’ю нашого коледжу поповнили 63 студенти-першокурсники, які вирішили спробувати смак справжнього студентського життя, живучи в гуртожитку.
Ми вирішили поцікавитись у першокурсників, як змінилось їхнє життя? З якими
проблемами зустрілися, чи не шкодують про свій вибір у плані житла? Відповідь
на ці питання найкраще знають самі першокурсники. Розмову ведемо з першокурсницями
Галамай Тетяною та Дудченко Любов’ю.
– Дівчата, яка асоціація виникає у вас зі словом гуртожиток?
– Це другий дім. Адже тепер ми проводимо тут набагато більше часу, ніж у рідному домі. Це, ніби, окрема держава зі своїми законами та населенням.
– Чи можете ви спростувати всім відомий анекдот про те, що студенти рідко готують їжу тому, що кожна кулінарна книга починається словами «візьміть чисту каструлю…»?
– Думаємо, що цей анекдот придумали ті, у кого справді така ситуація. А щодо чистоти, то це – святе. Коли живуть троє в одній кімнаті тут обов’язково дотримуватись порядку, щоб і без того невеликий простір не робити ще меншим, адже це і наша спальня, і кухня, і вітальня.
– Як щодо ставлення старшокурсників? Люблять «повчати» чи, навпаки, намагаються допомогти та полегшити перший рік життя?
– А зі студентами-старшокурсниками нам дуже пощастило. Здебільшого вони нам підказують, допомагають, але аж ніяк не «повчають». Це дуже допомагає в плані навчання, маємо на увазі конспекти та підручники, які вони нам позичають.
– Що ви можете сказати щодо умов проживання у нашому гуртожитку?
– Умови в нас справді добрі. Ми побували в гуртожитках інших навчальних закладів, і можемо із впевненістю сказати, що наш на досить високому рівні.
– І на кінець, чи не жалкуєте ви про свій вибір житла? Чи немає бажання переїхати?
– Ні, це ні в якому разі! Тут весело, є багато друзів, і найголовніше – якщо щось потрібно, охочі допомогти завжди знайдуться.
Як відомо, проживання в гуртожитку є першим досвідом самостійного життя. Щоб цей досвід не став «гірким», «старожили», студенти 4 курсу, які проживають в гуртожитку, – Коток Ольга та Дорожко Ірина – дадуть нашим новачкам 5 основних порад, як краще пристосуватися до нового життя в колективі.
1. Щоб не було непорозумінь у кімнаті, заведіть у ній чіткий розпорядок, який містить режим дня, графік прибирання, час для занять і відвідування гостей.
2. Не варто вірити тим людям, які розказують, що вчитись в гуртожитку неможливо. Вони помиляються хоч би тому, що половина дорослого населення України у свій час проживали в гуртожитку під час навчання. Тому сумлінно виконуйте свої обов’язки студента перед КДАК.
3. Для того, щоб ваше життя в гуртожитку було яскравим та незабутнім, не забувайте відвідувати різні святкові заходи, які проводяться в кімнаті відпочинку. Гарний настрій та позитивні емоції вам забезпечено.
4. Хоч би яким веселим не видався вечір або ніч, ви повинні піти наступного дня на заняття. Доречним тут є прислів’я: «Любиш кататися – умій і санки возити».
5. І найважливіше – будьте максимально ввічливими, люб’язними і терплячими до інших, тоді оточуючим буде приємно, що вони спілкуються з такою людиною, як ви.
Сподіваємось, що ви скористаєтесь нашими порадами, і тоді вам буде легше пристосуватися до нового оточення та знайти спільну мову із сусідами по кімнаті.
А для тих, хто ще вагається у виборі житла, хочеться сказати, що тільки у гуртожитку ви пройдете, свого роду, школу виживання, яка надалі дуже допоможе у сімейному житті та кар’єрному зрості.