Показати меню

Відбулася конференція «Леся Українка – донька Прометея»Вшановуючи пам’ять визначної поетеси, 25 лютого 2021 року в Каховському державному агротехнічному коледжі відбулася конференція «Леся Українка – донька Прометея».
Її мета – поглиблювати знання студентів про життя й творчість Лесі Українки, формувати уміння відчувати емоційний зміст її поезії, передати силу і глибину поетичного світу поетеси, виховувати любов до українського поетичного слова, до творчої спадщини письменниці, до Батьківщини. Адже, багато її творів визнані перлинами світової літератури, а в українську культуру вони принесли нові мотиви, захопливі сюжети з інших культур, які до сьогодні чарують читача. Лесю Українку називають дочкою Прометея за вміло дібране гостре і сильне слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за міць духу і романтичність її непересічної особистості.
Дуже влучно сказала про поетесу письменниця Оксана Забужко: «Леся Українка є нашим паспортом на європейськість, а її ювілей – це тест на зрілість української нації.»
«Цей ювілей є для нас, як для культурної нації, зрілої нації, випробуванням, тестом на зрілість. Наскільки ми готові усвідомлювати себе представниками тієї самої спільноти, яка дала світові Лесю Українку, наскільки вона наша за свідомістю... Можна не все читати, не все розуміти, але мати оцю свідомість, що я маю чим пишатися, це моє, я належу до того народу, з якого вийшла Леся Українка», - додала Забужко.

скачать dle 10.4фильмы бесплатно